021-88310051
سبد خرید
جستجو

» مطالب آموزشی » اخبار بانکداری الکترونیک

ورود ارز دیجیتال از طرف بانک مرکزی...

ارز دیجیتال یا بیت کوین چیست؟ تمرکز بانک مرکزی برای تغییر در روند بانکداری الکترونیک با وجود ارز دیجیتال در بازارهای جهانی هنوز تصمیمات نظام بانکی کشور(بانک مرکزی) نسبت به این نوع ارز غیر خوشبینانه میباشد....

تاريخ تنظيم: سه شنبه 5 تیر ماه 1397

نقش MPOS در صنعت پرداخت

اهمیت استفاده و گسترش ام‌پوز در صنعت پرداخت ایران تاکید شده است.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 شهریور ماه 1396

کل سپرده‌ها و وام‌های بانکی چقدر است؟

طبق آخرین آمارها از گردش منابع در شبکه بانکی، مانده کل سپرده‌ها به بیش از ۱۳۶۳ هزار میلیارد و تسهیلات بانکی بالغ بر ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 شهریور ماه 1396

درباره دستگاه‎های خودپرداز غیرنقدی

همه چیز درباره دستگاه‎های خودپرداز غیرنقدی با نام «پیشخوان‎های بانکی انصار»/ تفاوت خودپرداز غیرنقدی با پایانه فروش و ATM

تاريخ تنظيم: یکشنبه 1 مرداد ماه 1396

تجارت الکترونیک چیست ؟

این فناوری تعاریف و انواع مختلفی دارد که به شرح هر کدام می پردازیم: 1- تمام ابعاد و فرآیند بازار را که بتوان با اینترنت و تکنولوژی web انجام داد، تجارت الکترونیکی می گویند1. 2- بطور کلی واژه تجارت الکترونیک اشاره به معاملات الکترونیکی می نماید که از طریق شبکه های ارتباطی انجام می پذیرد. ابتدا، خریدار یا مصرف کننده به جستجوی یک مغازه مجازی از طریق اینترنت می پردازد و کالای را از طریق web یا پست الکترونیکی سفارش می دهد. نهایتاً کالا را تحویل می گیرد2. 3- تجارت الکترونیکی یعنی انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی3

تاريخ تنظيم: دوشنبه 23 اسفند ماه 1395

بیومتریک ها در سرویس های مالی و بانکی

صنعت سرویس های مالی باید برای حصول اطمینان از سازگاری تکنولوژی های بیومتریک با خدمات جدید، رقابت را کنار بگذارد و به دنبال ارائه سرویس های آسان و راحت به کاربران نهایی باشد./هنوز هم بیومتریک ها در سرویس های مالی با چالش هایی روبرو هستند. بدیهی است که این روند در حال پیشرفت است و موارد کاربرد و مزایای متعددی در پیشرفت بیومتریک ها به سمت تکنولوژی های آینده مشاهده می شود. ما معتقدیم همکاری های بین بانکی، توسعه این تکنولوژی ها را به کلی دگرگون می کند و ۴۲ درصد از بازار این تکنولوژی نیز با ما موافق هستند. راه حل های مالی موفق، باید ساده و آسان باشند.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 4 خرداد ماه 1395

شرکت خدمات انفورماتیک سه سرویس جدید احراز هویت بیومتریک و پرداخت وجه از طریق QR Code و NFC را به خانواده بانکی در حوزه همراه بانک ارائه کرد.

شرکت خدمات انفورماتیک سه سرویس جدید احراز هویت بیومتریک و پرداخت وجه از طریق QR Code و NFC را به خانواده بانکی در حوزه همراه بانک ارائه کرد.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 4 خرداد ماه 1395

موبایل را به کارت خوان همراه تبدیل کنید.

پی پال، غول تجارت های آنلاین در سال 2012، با اپلیکیشن PayPal Here وارد صنعت پرداخت موبایلی شد. پی پال مدعی است که بیش از 140 میلیون حساب فعال دارد که البته همه آن ها کاربرهای PayPal Here نیستند. PayPal Here یک اپلیکیشن معمولی PayPal نیست بلکه با اضافه کردن یک ابزار کوچک می تواند عملکردی مشابه دستگاه کارت خوان نیز داشته باشد.

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 6 اسفند ماه 1394

گسترش جهانی سیستم پرداخت الکترونیکی سامسونگ پی (SAMSUNG PAY)

بنا به تازه‌ترین خبرهای منتشر شده، ظاهرا سامسونگ قصد دارد که در جریان رویداد MWC 2016 از برنامه‌ریزی‌های خود به منظور گسترش جهانی سیستم پرداخت الکترونیکی سامسونگ پی (Samsung Pay) پرده‌برداری کند.

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 6 اسفند ماه 1394

انواع دستگاه خود پرداز (ATM)

خودپرداز همانند یک کامپیوتر درشبکه عمل کرده که کامپیوتر مرکزی آن از طریق لینک‌های زمینی و ماهواره‌ای به سرور یا میزبان (H0ST) اصلی متصل می‌شود. در برخی کشورها از جمله کشور ما یک شبکه بین بانکی(در ایران به اسم شتاب) وجود دارد که سرور اصلی بانک‌های مختلف از این طریق به هم متصل هستند تا مشتری یک بانک بتواند از خودپرداز بانکی دیگر استفاده کند. زمانی که مشتری کارت خود را وارد دستگاه می‌کند دستگاه کارت خوان محتویات آن را خوانده و به کامپیوتر اصلی می‌فرستد. کامپیوتر مرکزی از مشتری رمز عبور را خواسته و پس از اینکه مشتری رمز عبور را وارد کرد کامپیوتر اصلی اطلاعات روی کارت و رمز عبور مشتری را جهت تایید درستی آنها از طریق لینک ارتباطی به سرور اصلی می فرستد.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 16 دی ماه 1394

سورتر اسکناس

دستگاه سورتر اسکناس مدل CM100V مربوط به کمپانی GRG می باشد، این دستگاه در اداره خزانه داری بانک ها و موسسات مالی – اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد. که در جهت افزایش سرعت و دقت پردازش پول نقد، موجب کاهش خطای نیروی انسانی می گردد.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 14 دی ماه 1394

روشهای تشخيص عنبيه با استفاده از تکنولوژی بيومتريک

روشهای تشخيص عنبيه با استفاده از تکنولوژی بيومتريک

تاريخ تنظيم: شنبه 12 دی ماه 1394

سیستم های تشخیص هویت و یا بیومتریک

در مورد سیستم های تشخیص هویت و یا بیومتریک توضیحاتی دادیم وعنوان نمودیم که برای وسایل بیومتریک دو نوع کاربرد امنیتی تعریف می‏شود: شناسایی و تصدیق هویت. که می تواند با بررسی اثر انگشت، امضا، عنبیه چشم، اسکن چهره و صدا اتفاق افتد.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 6 دی ماه 1394

سقف تسهیلات خرید مسکن بانک مسکن افزایش یافت

اخبار بانک: با موافقت شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات خرید مسکن بانک مسکن از محل حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز به 600 میلیون ریال درتهران،500میلیون ریال در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و 400 میلیون ریال در سایر شهر ها افزایش یافت.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 25 آذر ماه 1394

بانک ملت دو محصول جدید معرفی کرد

اخبار بانک: دو محصول جدید الکترونیک بانک ملت با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک در محل غرفه این بانک در نمایشگاه الکامپ به بهره برداری رسید.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 25 آذر ماه 1394

سامانه جامع ارزی پویا

سامانه جامع ارزی پویا که بیش از دو دهه از تولید اولین نسخه آن می گذرد سامانه ای است که به کلیه فرآیندهای ارزی رایج در ادارات ستادی و شعب ارزی بانک های ایران و تمام الزامات بانک مرکزی پوشش می دهد. این سامانه در سیر تکاملی خود که هم از نظر فرآیندهای کسب و کاری صورت گرفته و هم از نظر فناوری اطلاعات، افتخار داشته که تا امروز در چندین بانک بزرگ و کوچک به خوبی مورد استفاده و رضایت کامل قرار گیرد به طوری که به جرأت می توان گفت هیچ رقیب داخلی و خارجی از نظر نحوه انجام فرآیندهای امور ارزی بانک های ایران برای آن وجود ندارد

تاريخ تنظيم: سه شنبه 24 آذر ماه 1394

شش شرکت PSP ایرانی در جمع ۱۵۰ شرکت پرداخت برتر جهان

نشریه نیلسون ریپورت ۱۵۰ شرکت پرداخت برتر جهان در سال ۲۰۱۴ را در شماره اکتبر و ۱۰۷۳ خود معرفی کرده است که در این میان شش شرکت ایرانی در نیمه ابتدایی جدول و در جمع ۷۵ شرکت اول به چشم می‌خورند.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 24 آذر ماه 1394

رونمایی از بسته محصولات و خدمات جدید بانک گردشگری

رامین ادراکی، معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک گردشگری با اشاره به رونمایی از محصولات و خدمات جدید بانک گردشگری اظهار داشت: « خدمات ویژه به شرکت‌ها، ارائه خدمات بانکی در محل مشتریان و خدمات نوین برای مشتریانی که شعبه بانک خود را در اینترنت جستجو می‌کنند، از جمله مواردی‌است که پاسخ به آن‌ها در طراحی محصولات و خدمات جدید، مد نظر بوده‌است.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 17 آبان ماه 1394

مرحله اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری

وزیر ارتباطات که همزمان با ششمین روز از هفته دولت به شهرک صنعتی پرند از توابع استان تهران سفر کرده بود، با بازدید از مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، فاز اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور را در این مرکز مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار داد.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 8 شهریور ماه 1394

پروژه open banking به دنبال نفوذ شفافیت به سازمان‌ها

از سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ که بحران اقتصادی تعداد بی‌شماری از شرکت‌ها، کشورها و مشتری‌ها را از نظر اقتصادی به مرز سقوط رساند، باید بگوییم بانک‌ها و موسسات اقتصادی بزرگ در ماه‌های اخیر نزد مردم سازمان‌های محبوبی نبوده‌اند. بدین‌ ترتیب TESOBE با راهی جدید و نوآورانه می‌خواهد شفافیت را به سازمان‌ها برگرداند؛ این شرکت توسعه‌دهنده در مسیر یادشده از ابزارهای Web 2.0 استفاده می‌کند.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 4 شهریور ماه 1394

<<  <  1  2  3  4  5  >  >>
 • matica
 • wincor
 • hcc
 • nisca
 • hiti
 • compuprint
 • epson
 • olliveti
 • brother
 • samsung
 • tallygenicom
 • hp

این شرکت ، تنها نماینده انحصاری کارت پرینتر hiti (هایتی) میباشد و علائم تجاری دیگر شرکت ها،صرفا جهت نمایش موجودی شرکت از قطعات و موادمصرفی برندهای نشان داده شده میباشد.

ماشین های اداری دانش رایانه ایرانیان|قطعات پرینتر|کارت پرینتر|

logo-samandehi