021-88310051
سبد خرید
جستجو

» مطالب آموزشی » مقالات بانکداری

همه چیز درباره دستگاه خودپرداز؛ تاریخچه دستگاه خودپرداز در دنیا و ایران

خودپرداز Automated Teller Machine که‌ گاه زود‌پرداز، عابر بانک و آنی بانک هم نامیده شده دستگاهی است که به مشتریان بانک این امکان را می‌دهد که...

تاريخ تنظيم: یکشنبه 31 خرداد ماه 1394

اطلاعات تماس بانک ها

تاريخ تنظيم: شنبه 15 فروردین ماه 1394

مصاحبه های مبسوطی با نوآوران صنعت بانکداری در اروپا و ایالات متحده:

گروه بازار ATM مصاحبه های مبسوطی با نوآوران صنعت بانکداری در اروپا و ایالات متحده از جمله BBVA, CoaxiaBank, Chase, HSBC Bank USA, Italy’s Intesa Saopaolo Bank , UniCredit , Russia Alfa Bank صورت داده است. این مصاحبه ها تمایل زیادی به یکپارچه سازی ATM-mobile را برملا کرد و هم چنین نشان داد آنها قصد دارند رابط کاربری مشتریان خود در ATM ها را اختصاصی کنند.یک سخنگوی بانک CoaxiaBank در این باره گفت : « ما در حال حاضر، در حال توسعه یک استراتژی چند رویکردی هستیم تا بتوانیم این امکان را فراهم کنیم که با هر ابزار یا مسیری بتوان یک تراکنش را آغاز کرد و این قابلیت وجود داشته باشد که آن تراکنش روی دستگاه یا مسیر دیگر ادامه یابد.»موبایل مرکزی ترین استراتژی در کواکسیابانک می باشد.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 17 اسفند ماه 1393

انجمن صنفی، حلقه مفقوده صنعت پرداخت

شاید بتوان از دوران حاضر به عنوان حساس ترین و بحرانی ترین مقطع زمانی در عمر چند ساله شرکت های پرداخت الکترونیک در ایران یاد کرد، چرا که در شرایط فعلی این بنگاه های اقتصادی نوپا، معنای توسعه کسب و کار با هدف سودآوری دچار ابهام است که این امر نهایتا تزلزل هویت PSP ها را در پی داشته است .

تاريخ تنظيم: شنبه 16 اسفند ماه 1393

انتقال وجوه با توئیتر

از این پس ،مشتریان اپلیکیشن S-Money در فرانسه می توانند با استفاده از اپلیکیشن گروه BPCE انتقال وجوه شخص به شخص (P2P) و شخص به کسب و کار (P2B) از طریق شبکه اجتماعی آنلاین انجام دهند . دریافت کنندگان باید از کاربران S-Money و Twitterباشند . وجوه انتقال داده شده می تواند به حساب های سپرده اضافه شود .

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 14 اسفند ماه 1393

صنعت بانکداری و پوسته اندازی با خدمات شرکتی

امروزه بسیاری از کارشناسان بازارهای پولی و مالی معتقدند؛ بانکداری شرکتی، فرزند بانکداری الکترونیک است به طوری که رشد و تقویت آن به واسطه طراحی خدمات نوین، منجر به ادغام بانکداری سرمایه گذاری و بانکداری شرکتی خواهد شد و در روزگاری نه چندان دور بانک‌های ایران بزرگترین و تنها شریک بخش بازرگانی و تولید کشورمان به شمار خواهند رفت.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 12 اسفند ماه 1393

پلتفرم مبارزه با تقلب در تراکنش های بدون کارت

پلتفرم CA Risk Analytics،آخرین پلتفرم مقابله با تقلب در تراکنش های بدون کارت (CNP)ارائه شده از سوی CA Technologiesاست. این پلتفرم جدید شامل مدل های رفتاری احراز هویت بر اساس شبکه عصبی است که توسط تکنیک های پیشرفته یادگیری ماشینی (شاخه ای از هوش مصنوعی ) طراحی شده است.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 12 اسفند ماه 1393

بیومتریک برای کارت های پرداخت

شرکت زوایپ (Zwipe) که مرکز اصلی آن در نروژ است چگونگی جاسازی یک اسکنر اثر انگشتی را در یک کارت پرداختی استاندارد با استفاده از فرایند گرم لمینت کردن که غالب بر صنعت کارت جهانی است را کشف کرده اند . این تکنولوژی برای دارندگان کارت های پرداخت امکان راه اندازی پرداخت های کارتی غیر تماسی مبتنی بر NFCبا ثبت اثر انگشت خود جهت شناسایی را فراهم می کند .

تاريخ تنظيم: دوشنبه 11 اسفند ماه 1393

سیستم پرداختی جدید HEARTLAND با ویژگی خارج از حوزه

با توجه به داده های گزارش شده از سوی بنیاد امنیتی اپن سکوریتی (Foundations Open Security) و امنیت مبتنی بر مخاطرات ،در سال 2013 حدود 2164 رویداد نقص امنیت در کسب و کار ،دولت ،پزشکی و محصولات بخش آموزش در سراسر جهان رخ داده است .

تاريخ تنظيم: یکشنبه 3 اسفند ماه 1393

GEMALTO سرویس جهانی TSMارائه می کند

خدمات Trusted Hub Allynisو یا پلتفرم مدیریت سرویس قابل اعتماد (TSM) که از سوی جمالتو (GEMALTO) ارائه می شود،یک سرویس جامع است که امکان پیاده سازی اپلیکیشن های خود را به صورت امن و با برقراری ارتباط امن را برای موسسات مالی ،اپراتورهای سیستم های حمل و نقل ،تامین کنندگان خدمات دیجیتالی و سایرین فراهم می کند . GEMALTO قصد دارد به بیش از 40 اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان دست یابد. بیش از 30 موسسه مالی ،اپراتورهای حمل و نقل و سایرین به مرکزی مشتمل بر شرکت های VODAFONE،ORANGE،AMERICAN EXPRESS ،NTT DOCOMO و SOFTCARD(lsis سابق )متصل شده اند .

تاريخ تنظيم: شنبه 2 اسفند ماه 1393

مالکیت جدید FIRSTDATA در برزیل

SICOOB ششمین شبکه سرویس مالی بزرگ و مبتنی بر 2200 پایانه فروش می باشد. عنوان این شرکت BRASIL BANCO CENTRAL DO وتامین کننده قراردادهای بخش های تجاری و دارنده گواهینامه های ویزا و مسترکارد است.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 27 بهمن ماه 1393

نقطه عطف امنیت رمزهای بانکی و گوشی های هوشمند

تکنولوژی شرکت MY PINPAD امکان استفاده دارندگان کارت های پرداختی از گوشی های هوشمند یا رایانه های خود برای ورود رمز شناسایی PIN)) به صورت امن را برقرار کرده است . این سرویس که بر مبنای برچسب سفید در دسترس است می تواند در اپلیکیشن های بانکداری موبایل یکپارچه شود و همچنین در سیستم مدیریت کارت نیز به کار رود .

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 بهمن ماه 1393

کارت های بانکی شرکت FLEETCOR

سهام فلیتکور در بازار بورس نیویورک به فروش می رسد . انجام معاملات در ایالات متحده ،اروپا و آسیا قابل اجرا است . در اوایل سال 2014این شرکت ULTRAMER UNIVERSAL FLEET CARD را در کانادا تصاحب کرده و برنامه تجاری سوخت شورون را در هفت کشور با عنوان WEX اجرا کرده است . مشتریان این شرکت عبارتند از CALTEX،ARCO،SHELL،BP،CARNET،ALLSTAR،CSS،CFN،IPIRRAGA PETRO PLUS،BR،EFECTIVALو سرویس های VB.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 بهمن ماه 1393

توکن گذاری توسط TSYS

جایگزین کردن ارقام اصلی شماره کارت پرداخت (PAN) با رشته ای متنی (توکن) که از داده های مبادله شده در شبکه محافظت می کند ،از داده های کاربران در حین عبور از شبکه ها و هنگام توقف سرور ها محافظت می کند .

تاريخ تنظيم: سه شنبه 21 بهمن ماه 1393

پورتال هوش موبایلی SYNIVERSE

تلوس(TELUS) دومین اپراتور موبایل برتر کشور کاناداست که به عنوان تجمیع کننده داده های بی درنگ مورد نیاز در اپراتورهای جهانی از سینیورس (SYNIVERSE) استفاده می کند .

تاريخ تنظيم: دوشنبه 20 بهمن ماه 1393

پرداخت هایB2Bشرکت PAYONEER

شرکت PAYONEER ،یک پلت فرم تحت وب با تمرکز بر پرداخت B2B (کسب و کار به کسب و کار ) راه اندازی کرده است که شامل تراکنش های اشخاص حقیقی به اشخاص حقوقی هم می شود . این گزینه ی ساده تری است که تامین کننده های سابق هم آن را ارائه می کردند و می تواند برای شرکت های کوچک و بزرگ قابل استفاده باشد. برای مثال ،ارزش گذاری استاندارد برای یک پرداخت در ایالات متحده به حساب بانکی در بسیاری از کشورها برابر با 3 دلار است. در مقایسه با این قیمت یک انتقال وجه بین المللی 25 دلار هزینه دارد.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 20 بهمن ماه 1393

استانداردهای رایج صنعت بانکی دنیا را بشناسید

استانداردهای رایج صنعت بانکی دنیا را بشناسید استانداردهایی که جوابشان را پس داده‌اند

تاريخ تنظيم: شنبه 20 دی ماه 1393

هفت روند غالب بانکداری دیجیتال در سال۲۰۱۵ /گذار بانکداری از اپلیکیشن های موبایل بانک

هفت روند غالب بانکداری دیجیتال در سال۲۰۱۵ /گذار بانکداری از اپلیکیشن های موبایل بانک

تاريخ تنظيم: شنبه 24 آبان ماه 1393

امنیت در کارت‌خوان‌های موبایلی چگونه است؟

دستگاه کارت‌خوان موبایلی دستگاهی جدید است که از سال ۲۰۰۶ در بازار آمریکا پدیدار و با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است. بلافاصله پس از تحولی که استیو جابز در دنیا ایجاد کرد، موبایل آیفون به‌عنوان پلتفرمی جدید، محل جولان برنامه‌نویسان تفننی شد.

تاريخ تنظيم: شنبه 24 آبان ماه 1393

آشنایی با مفهوم مرسوم ترین اصطلاحات بانکداری الکترونیک

آشنایی با مفهوم مرسوم ترین اصطلاحات بانکداری الکترونیک

تاريخ تنظيم: یکشنبه 4 آبان ماه 1393

<<  <  1  2  3  4  5  >  >>
 • matica
 • wincor
 • hcc
 • nisca
 • hiti
 • compuprint
 • epson
 • olliveti
 • brother
 • samsung
 • tallygenicom
 • hp

این شرکت ، تنها نماینده انحصاری کارت پرینتر hiti (هایتی) میباشد و علائم تجاری دیگر شرکت ها،صرفا جهت نمایش موجودی شرکت از قطعات و موادمصرفی برندهای نشان داده شده میباشد.

ماشین های اداری دانش رایانه ایرانیان|قطعات پرینتر|کارت پرینتر|

logo-samandehi