021-88310051
سبد خرید
جستجو

» مطالب آموزشی » مقالات بانکداری

حذف کارت‌های اعتباری در سال 1400

با فراگیر شدن اینترنت و رشد چشمگیر تکنولوژی‌های مختلف بانکداری که با پول مردم سر و کار دارد بسیار تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته است. یکی از چالش‌ها حذف کارت‌های اعتباری است که مدتی است زمزمه آنها و استفاده از علم بیومتریک به گوش می‌رسد. مهدی کنعانی کارشناس حوزه بانکداری الکترونیک بانک‌ها چاره‌ای جز صدور کارت اعتباری ندارند و به زودی باید آنها را حذف کنند.

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 شهریور ماه 1396

سهم پرداخت‌های غیرتماسی از یک بازار 500 میلیارد دلاری

برای درک نحوه و چگونگی عملکرد پرداخت‌های غیرتماسی، باید یک مثال فرضی بزنیم. فرض کنید یک گوشی آیفون دارید که به شما اجازه می‌دهد تا از کیف پول «اپل‌پی» استفاده کنید. شما اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد گوشی کرده و گوشی متعاقبا این اطلاعات را برای استفاده‌های آتی ذخیره می‌کند. در ادامه شما برای خرید به فروشگاهی می‌روید که به دستگاه کارت خوان پرداخت موبایلی مجهز است

تاريخ تنظيم: یکشنبه 26 شهریور ماه 1396

انواع تجارت الکترونیک

B2B تجارت فروشنده با فروشنده B2B اولین خرید و فروش معاملات الکترونیکی است و هنوز هم طبق آخرین آمار بیشترین عایدی را کسب می کند. در B2B تجار نه تنها مجبورند مشتریان خود را بشناسند، بلکه باید واسطه ها را نیز شناسایی کنند. در این مدل همه ی شرکاء و خدمات مرتبط با تجارت بین المللی از قبیل: تأمین کنندگان، خریداران، فرستندگان دریایی کالا، لجستیک (پشتیبانی)، خدمات (سرویس های) بازرسی، اخبار بازاریابی و کاربریهای نرم افزار را که موجب سهولت در امور تولید، خرید و فروش می گردند در یک محل گرد هم می آیند.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 23 اسفند ماه 1395

تعریف بانکداری الکترونیک

بانکداری الکترونیکی شیوه‌ای از بانکداری است که در آن مشتری بدون حضور فیزیکی در بانک و با استفاده از واسطه‌های ایمن بتواند از خدمات بانکی برخوردار شود، به عبارتی....

تاريخ تنظيم: یکشنبه 22 اسفند ماه 1395

همه چیز در مورد چاپگرها (پرینترها)

همه چیز به صفحه مانیتور ختم نمی شود. لذت دیدن یک عکس خانوادگی هنوز هم برای خیلی ها ، بیشتر از دیدن همان عکس در بهترین مانیتورها است. درست است که این روزها همه چیز کامپیوتری شده است ، از اجاق گاز آشپزخانه گرفته تا کابین خلبان ، اما گرفتن یک پرینت و خلاص شدن از تشعشعات مانیتور و دراز کشیدن بر روی تخت و خواندن مطلب مورد علاقه ، چیزی نیست که به راحتی بتوان از آن صرف نظر کرد. در این مبحث سعی داریم به توضیح انواع چاپگرها ، کارکرد و پارامترهای خرید در هر کدام و مقایسه آنها با یکدیگر بپردازیم.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 8 اردیبهشت ماه 1395

همبانک چیست؟

همبانک چیست؟

تاريخ تنظيم: سه شنبه 4 اسفند ماه 1394

دستگاه VTM چیست؟

بانک‌ها همیشه در جهت کاستن هزینه‌های نگهداری و بهینه‌سازی خدمات خود گام برداشته‌اند. همچنین آنها همیشه به دنبال تغییر نحوه ارائه سرویس‌های خود از فرم کارمند‌محور به مشتری‌محوری و مشتری‌گرایی بوده‌اند. گرچه هنوز مراجعه حضوری به شعب بانکی جهت انجام امور بانکی از جمله افتتاح حساب، خرید محصولات مالی و یا درخواست گشایش اعتبارات، متداول است. در چنین شرایطی همیشه جای یک دستگاه VTM خالیست.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 26 بهمن ماه 1394

فناوری اسکن چشم در احراز هويت‌های موبايلی

مشتريان يک بانک اينترنتی براي ورود به اپليکيشن‌های موبايلی، می‌توانند از فناوری اسکن چشم استفاده کنند. يک شرکت اندونزیایی که در زمينه توليد سرويس‌های بانکداری همراه فعاليت می‌کند، نسخه جديدی از فناوری احراز هويت مشتريان به وسيله اسکن چشم را عرضه نموده است.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 26 بهمن ماه 1394

ریبون تک رنگ EVOLIS R2011

ریبون تک رنگ EVOLIS R2011 خانواده ریبون هایی که با کد R20xx یا R22xx شروع می شوند خانواده ریبون های تک رنگ یا منو کروم کارت پرینترهای محبوب و پرفروش بازار ایران اولیس evolis را تشکیل می دهند.ریبون های تک رنگ بهترین گزینه برای مواردی است که کارت از قبل چاپ شده و فقط شخصی سازی آن زمان تحویل انجام می شود و نیازی به چاپ عکس یا هر المان چند رنگی دیگر نیست.این ریبون ها با استفاده از مزیت ribbon saver اولیس می توانند تعداد بیشتری از کارت را در شرایط خاص چاپ کنند.

تاريخ تنظيم: دوشنبه 26 بهمن ماه 1394

جدول مقایسه کارت پرینترها

جدول مقایسه کارت پرینترها ، مقایسه امکانات کارت پرینتر های موجود در بازار مدل های pebble 4 , qb10 ,hiti cs200e

تاريخ تنظيم: یکشنبه 11 بهمن ماه 1394

طرز کار پرینتر لیزری رنگی

یک چاپگر لیزری مثل چاپگر نقطه ای (سوزنی) تصاویر یا حروف فرستاده شده به وسیله کامپیوتر را، با استفاده از یک سری نقطه، چاپ می کند. اما چاپگر لیزری از اشعه لیزر استفاده می کند به طوری که نقاط ایجاد شده توسط آن بسیار کوچک بوده و کیفیت چاپ بسیار بالا می باشد. همچنین به دلیل آن که این چاپگر ها از هد چاپگر مکانیکی استفاده نمی کنند خیلی سریع و کم سر و صدا هستند.

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 17 دی ماه 1394

اجزاء مختلف در چاپگرهاي سوزني

كارهاي مهم جهت چاپ يك تصوير، در خود كامپيوتر انجام مي‌شود و تمام بيتهاي كنترل هد به وجود مي‌آيد. چاپگر فقط نحوة دريافت و ارسال بيت‌هاي كنترل هد و كنترل حركت موتورهاي جلوبرنده كاغذ و هد را انجام مي‌دهد. قسمت‌هاي مهم يك چاپگر سوزني را جداي از نوع و مارك آن، به صورت زير مي‌توان نام برد:

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 17 دی ماه 1394

پرینتر های سه بعدی

پرینتر های سه بعدی

تاريخ تنظيم: دوشنبه 30 آذر ماه 1394

آسیب شناسی عوامل شکست پروژه‌‌های فناوری اطلاعات در بانک ها

در شکست پروژه‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات به همان اندازه که دست‌اندرکاران پروژه به دلیل عدم توانایی و کارایی و بکار نگرفتن روش‌ها و ملزومات مناسب مقصر هستند، مدیران و کاربران بانک بهره‌بردار نیز می‌توانند در عدم تحقق اهداف پروژه نقش داشته باشند. در واقع اگر شرط لازم برای موفقیت اینگونه پروژه‌ها را نیروی متخصص حوزه فناوری و ابزار، امکانات، روش و دانش مناسب و کافی باشد، شرط کافی برای به پایان رساندن کار و به نتیجه رسیدن تلاش‌ها فراتر از اختیارات و توانایی‌های مجریان پروژه است و کار در جای دیگری تمام می‌شود. بطور کلی فقط 30 درصد شکست پروژه‌های نرم‌افزاری ناشی از عدم دستیابی به منابع و برکناری یا انحلال سازمان پروژه است و حدود 70 درصد ناشی از عدم تحقق اهداف و موفق نبودن در تحویل و مهاجرت محصول است

تاريخ تنظيم: سه شنبه 24 آذر ماه 1394

تاریخچه بسیار کوتاه پرداخت الکترونیکی از طریق تلفن همراه

این روزها به صورت پیوسته درباره اهمیت موبایل یا تلفن همراه در محافل گفته می‌شود. شاید کسی نباشد که به اهمیت تلفن همراه در دنیای امروز ایمان نداشته باشد؛ اما ایمان داریم تا ایمان. ادعاکنندگان همیشه بسیارند و مدعیان فراوان، ولی مومنان اندک. قبل از اینکه به اهمیت تلفن همراه بپردازیم بگذارید نگاهی بیندازیم به تاریخچه بسیار کوتاه پرداخت الکترونیکی از طریق تلفن همراه

تاريخ تنظيم: سه شنبه 24 آذر ماه 1394

درباره پول الکترونیکی چه می‌دانید؟

پول الکترونیکی یا پول دیجیتالی، ارزش پول واحدهای پول منتشره از سوی دولت یا بخش خصوصی است که به شکل الکترونیکی بر روی یک وسیله الکترونیکی ذخیره شده است. نشر گسترده پول الکترونیکی آثار تجاری، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل‌توجهی دارد. با توجه به قابلیت پول الکترونیکی برای جایگزینی به جای اسکناس و مسکوک، این امکان وجود دارد که پول الکترونیکی به تدریج جایگزین پول بانک مرکزی شود و بدین ترتیب موقعیت انحصاری بانک مرکزی در زمینه‌های سیاست‌گذاری پولی، نظارت بانکی، نظارت بر نظام پرداخت‌ها، ثبات نظام مالی و به ویژه استقلال آن با دست‌خوش تغییرات عمده‌ای شود.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 24 آذر ماه 1394

امضاء الکترونیک چه کمکی در فرایند بانک‌ها می‌کند؟

امضاء الکترونیک چه کمکی در فرایند بانک‌ها می‌کند؟

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 4 شهریور ماه 1394

بانکداری سایه و نظام مالی جدید

سیستم بانکداری سایه مجموعه‌ای از واسطه‌های مالی غیر بانکی نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بازارهای سهام و رسانه‌های سرمایه‌گذاری سازمان‌یافته است که به بانک‌های سنتی ارائه خدمت می‌کند. فعالیت‌های هسته‌ای بانک‌های سرمایه‌گذاری منوط به مقررات و نظارت بانک مرکزی و...

تاريخ تنظيم: سه شنبه 13 مرداد ماه 1394

سوئیفت چیست؟

به گزارش DRI، سوئیفت یکی از پیشرفت های تکنولوژیک نظام بانکداری است که بسیاری از مشکلات بین المللی مبادلات را برطرف نموده است.

تاريخ تنظيم: سه شنبه 13 مرداد ماه 1394

آیا VTM ابزار تحول صنعت بانکی ایران خواهد بود؟

در طول چند سال اخیر، دستگاه‌های خودپرداز به طرز ناباورانه‌ای در دل زندگی روزمره مردم جا پیدا کردند و به مقدار قابل توجهی از حجم صف‌های داخل شعب بانک‌ها کم کردند.

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 31 تیر ماه 1394

<<  <  1  2  3  4  5  >  >>
 • matica
 • wincor
 • hcc
 • nisca
 • hiti
 • compuprint
 • epson
 • olliveti
 • brother
 • samsung
 • tallygenicom
 • hp

این شرکت ، تنها نماینده انحصاری کارت پرینتر hiti (هایتی) میباشد و علائم تجاری دیگر شرکت ها،صرفا جهت نمایش موجودی شرکت از قطعات و موادمصرفی برندهای نشان داده شده میباشد.

ماشین های اداری دانش رایانه ایرانیان|قطعات پرینتر|کارت پرینتر|

logo-samandehi